مجتمع فنی حرفه ای آزاد آیت الله سیّد علی غیوری (ره)

مجتمع فنی و حرفه ای حضرت آیت الله غیوری (ره)
وابسته به مؤسسه خیریه باقیات الصالحات با هدف آموزش نیروهای مستعد و خلاق جامعه مخصوصاً زنان بی سرپرست و سرپرستان خانواده با رویکرد توانمندسازی و بالندگی آنها تاسیس گردیده است.
این مجتمع در سال ۱۳۹۵ با اخذ پروانه تأسیس از مرکز فنی و حرفه ای کشور و اخذ مجوز تولید فرش از وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت خود را در چهار رشته قالی بافی، خیاطی ، ساخت زیورآلات (تراش سنگ های قیمیتی و نیمه قیمتی) و سبد بافی در فضایی حدود ۲۰۰۰۰ مترمربع در منطقه ورامین ـ روستای کریم آباد تهرانچی آغاز نمود.
در این مجتمع تلاش گردیده تا با استفاده از امکانات و تجهیزات مناسب و مربیان دلسوز و توانمند وهمچنین همکاری با مؤسسات صاحب نام همچون بنیاد فرهنگی رسام عرب زاده که از نام آوران تولید فرش در کشور می باشد اقدام به آموزش کارآموزان و کارورزان و تربیت کارآفرینان گردد.
این مجتمع در کنار برگزاری کلاس های آموزشی، با راه اندازی کارگاه های تولیدی به منظور بسط و توسعه فضای کسب و کار و درآمدزایی برای کارورزان خود همت نموده و به منظور رفاه و راحتی کارآموزان نسبت به دایر نمودن سرویس ایاب و ذهاب رایگان اقدام نموده است.
اقدامات انجام شده:
ـ اخذ مجوز پروانه تاسیس و تمدید کلیه فعالیت ها
ـ اخذ مجوز دو منظوره شدن مجتمع (آموزش آقایان و بانوان)
ـ اخذ مجوز رشته جدید صنایع دستی (بافت سبد)
ـ اخذ مجوزبرای مربیان از فنی و حرفه ای کل کشور
ـ هماهنگی با مراکز مرتبط جهت انجام آموزش سفارش محور برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، کارآفرینان تحت پوشش وزارت صنعت، معدن و تجارت، اصناف، سازمان امور زندانها، فرمانداری ها، شهرداری ها، کمیساریای عالی، هلال احمر و…
ـ اخذ مجوز تولید از اتحادیه خیاطان
ـ اخذ مجوز تولید فرش از وزارت صنعت، معدن و تجارت
ـ برگزاری آموزش بافت قالی پیشرفته برای قالیبافان شهرستان های: ری، ورامین، قرچک به سفارش وزارت صنعت، معدن و تجارت