موسسه خیریه باقیات الصالحات

« الْمَالُ وَالْبَنُونَ زِينَةُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا ۖ وَالْبَاقِيَاتُ الصَّالِحَاتُ خَيْرٌ عِنْدَ رَبِّكَ ثَوَابًا وَخَيْرٌ أَمَلًا » ‌(سوره کهف /آیه ۴۶)
« اموال و فرزندان، زینت زندگی دنیاست و باقیات الصالحات (آثار ماندگارشایسته)، پاداشش نزد پروردگارت، بهتر و امیدبخش تر است.»
نام خیریه باقیات الصالحات، برگرفته از همین پیام جاوید و درخشان قرآن کریم است واین راه، همان راه پیش روی ما و شماست. راهی که به تصریح خداوند مهربان، راه جاودانگی و دستیابی به بهترین آرزوهاست.
بهرحال همه انسانها، اعمال، رفتار و تصمیم ها و برنامه هایشان برای رسیدن به آرزوهایی است که دوست دارند به آنهادست‌یابند. بسیاری از مردم، خوشبخت ترین فرد را کسی می دانند که به آرزوهایش رسیده باشد، اما از نظر قرآن کریم، خوشبخت ترین فرد کسی است که بهره مندی های خود (مادی و معنوی) را در مسیر انجام باقیات الصالحات و نیکی های ماندگار قرار دهد، زیرا این مسیر، طریق رسیدن به آرزوها و خواسته های اصیل و ماندنی است. راهی که شکست و ناکامی در آن معنا ندارد،چرا که پیروزی و موفقیت در آن تضمین شده است، برای همین خداوند در آیه ۷۶ سوره مریم می فرماید: « وَ يَزيدُ اللَّهُ الَّذينَ اهْتَدَوْا هُديً وَ الْباقِياتُ الصَّالِحاتُ خَيْرٌ عِنْدَ رَبِّکَ ثَواباً وَ خَيْرٌ مَرَدًّا »
«و کسانی را که پذیرای هدایت شوند، خداوند بر هدایتشان می افزاید و آثار ماندگار شایسته ای که (از انسان) باقی می ماند، ثوابش بیشتر و عاقبتش خوبتر است.»
سالهای مهجوریت اسلام و مسلمانان متعهد در حکومت طاغوت، سالهای غم و تنگناهای دشوار برای منادیان اسلام بود، عصری که در آن، حضرت آیت الله غیوری (ره)، سیدی که از سلاله پیامبر رحمت (صلی الله علیه و آله) جهت تبلیغ و معرفی اسلام محمدی (صلی الله علیه و آله و سلم) با استفاده از روحانیون شریف و انقلابی به پیروی از راه امام (ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری “مدظله العالی” جنبش نیکوکاری و کمک به نیازمندان و محرومان و انجام خدمات عام المنفعه را با مساعدت خیّرین و نیکوکار بنیانگذاری نمود. و آنرا در جای جای کشور و حتی خارج از کشورگسترش و تعمیم داد. این جنبش با تایید و معرفی آیت الله غیور ی(ره) به عنوان نماینده از سوی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای “مدظله العالی” در تاریخ ۱۳۷۰/۰۸/۱۹، با همگامی خیّرین، تحت عنوان «مؤسسه خیریه باقیات الصالحات» ساماندهی و در تاریخ ۱۳۷۰/۱۲/۱۴ به ثبت رسید. که با الطاف ایزدمنان تاکنون به انجام وظایف خطیر خود پرداخته است.

بسمه تعالی
«باقیات الصالحات اثر ماندگار، از بزرگ مردی است که همواره نامش در طلیعه نیکوکاری خواهد درخشید»
بدون تردید با گذر در فراز و نشیب زندگی پُر از مجاهدت و مروری در اندیشه های جاودانه ی عالم ربّانی حضرت آیت الله سیّد علی غیوری رحمت الله علیه، امید فزاینده ای در وجود سالکان و رهروان این مجاهد نستوه که همواره هستی خود را در جهت اعتلای اهداف مقدس جمهوری اسلامی ایران و حفظ مجد و عظمت اسلام ناب محمدی (ص) مصروف داشته، دمیده خواهد شد.
او که از شکل گیری نهضت حضرت امام خمینی (ره) تا پیروزی انقلاب اسلامی با تحمل سال ها شکنجه و زندان و تبعید نقش بسزایی در تشکیل نظام جمهوری اسلامی داشته و آثار خدماتش الگویی برای نسل های آینده خواهد بود.
فعالیت های سیاسی ایشان با فدائیان اسلام و شهید مطهری قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و حضور چشمگیر و پرتلاش در کسوت نمایندگی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و نمایندگی دوره چهارم مجلس شورای اسلامی، نمایندگی مقام معظم رهبری و امام جمعه شهرستان ری و ده ها مسئولیت دیگر حکایت از روح بزرگ و ایثارگر ایشان داشته و دلیل و حجتی است بر ولایت مداری این عزیز سفر کرده.

اهم فعالیت ها و برنامه های مؤسسه خیریه باقیات الصالحات
1- تامین هزینه های آموزش دانش آموزان ایتام شاغل به تحصیل در موسسه آموزشی فرهنگی
حضرت آیت الله غیوری(ره)
2- پرداخت وام به نیازمندان از طریق صندوق قرض الحسنه امام حسن عسکری ( علیه السلام )
3- راه اندازی مجتمع فنی و حرفه ای به منظور آموزش و فراهم نمودن زمینه تولید و اشتغال خانواده های بی بضاعت و کم درآمد در منطقه محروم ورامین، کریم آباد و شهرری در پنج رشته :
بافت فرش،خیاطی، ساخت زیورآلات( تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی)، سبدبافی و آموزش کامپیوتر
4- کمک به حوزه های علمیه نجمه خاتون(س) و عترت آل محمد(ص)
5- پرداخت کمک های موردی به نیازمندان بصورت نقدی و غیرنقدی
6- تهیه و توزیع بسته های غذایی به مناسبت های مختلف به خانواده های دانش آموزان تحت پوشش و نیازمند
7- بازدید مستمر واحد مددکاری از وضعیت معیشتی خانواده ی دانش آموزان تحت پوشش و تامین هزینه های تحصیلی فرزندان آنها
8- پرداخت هزینه های درمانی دانش آموزان نیازمند و خانواده های تحت پوشش
9- پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان ایتام تحت پوشش
10- تلاش در جهت ساخت و راه اندازی مرکز فنی و حرفه ای شماره 2 در منطقه شهرری
11- تلاش در جهت توسعه فضای فیزیکی مدرسه علمیه نجمه خاتون(س)
12- راه اندازی دارالقرآن حضرت آیت الله غیوری(ره) جهت بسط و توسعه قرآن پژوهان و قرآن آموزان

مشاهده کامل فعالیتها